اپراتور تلفن گویا
مرکز تماس – Call center
۱۳۹۵-۰۳-۲۲
تصویر فکس سرور 3
فکس سرور (Fax Server) چیست و کاربردهای آن
۱۳۹۵-۰۳-۲۲

مرکز تلفن – تلفن سانترال Elastix

تصویر اپراتور در مرکز تماس

تصویر اپراتور در مرکز تماسعکس مرکز تلفن - Elastix

مراکز تلفن سانترال :

 

اختصاص تعداد نامحدود خطوط داخلی

بعضی از  مراکز تلفن سانترال همچون پاناسونیک، محدودیت خطوط داخلی دارند. مثلا  ۳ خط شهری با ۸ خط داخلی یا ۶ خط شهری با ۱۶ خط داخلی ارائه میشوند. در اینگونه مرکز تلفن های سانترال اکثرا برای افزایش امکان  متصل شدن  تعداد بیشتری از خط های داخلی، باید به دنبال خرید و نصب ماژول های توسعه  (در صورتی که سیستم قابل توسعه باشد!) با قیمتهای بالا باشیم. در صورتیکه مرکز تلفن ما قابلیت توسعه را نداشته باشد مجبور به جایگزینی دستگاهی با ظرفیت بالا با مرکز تلفن کنونی می باشیم.

در مراکز تلفن برپایه voip امکان ایجاد تعداد بسیار زیادی خطوط داخلی بدون پرداخت هزینه های اضافی و توسعه سخت افازری در مرکز تلفن وجود دارد.

امکان اتصال نامحدود خطوط شهری FXO   و  E1, به مرکز تلفن IPPBX 

درون سیستم IP-PBX پیشنهادی شرکت Elastix، با استفاده از فن آوری VoIP، تقریبا به افزایش حجم شبکه یا مرکز تلفن نیازی نیست و  تعداد نسبتا قابل توجهی خط شهری FXO ،   یا  E1 را میتوان به سیستم وصل کرد.

 

 امکان قراردادن پیغام گیر مختص به هریک از کاربران داخلی و علاوه برآن ارسال پیغام های ذخیره شده را به یک آدرس معین پست الکترونیکی.

در  سیستم مرکز تلفن VoIP به ازای هر شماره داخلی میتوان یک پیغام گیر صوتی قرار داد. در صورت تمایل میتوان تنظیمات سیستم را طوری قرارداد که پیغام صوتی ضبط شده را به یک آدرس e-mail نیز ارسال نماید. بدین صورت دریافت پیغام از هر جا (حتی خارج از محل استقرار مرکز تلفن) که  e-mail را بتوان دریافت کرد ، امکان پذیر  میگردد.

امکان قراردادن صندوق پیشنهادات و انتقادات تا تماس گیرندگان نظرات و پیشنهاداتشان را به طور آزاد، هم در ساعات کاری شرکت وهمچنین بعد آن، به مدیر شرکت منتقل کنند.

 

برقراری مکالمه تصویری

یکی دیگر از امکانات مرکز تلفن  voipداشتن مکالمه تصویری توسط  ip phone های تصویری و کنفرانس تصویری (Video conference ) می باشد.

 

 

 

امکان اتصال چندین مرکز تلفن IPPBX  به یکدیگر  در شبکه IP.

شرکت ها و سازمان هایی که چندین شعبه در یک شهر یا در شهرهای دیگر و حتی در چندین کشور متفاوت دارند می توانند بدون استفاده از خطوط تلفن شهری و راه دور و تنها با خطوط تلفن داخلی به مکالمه بپردازند و دیتاهای خود را رد و بدل کنند . با استفاده از این سیستم هزینه مکالمات شهری و بین شهری و بین المللی تا حد چشم گیری کاهش می یابد. این قابلیت تنها با اتصال  چندین مرکز IP-PBX به یکدیگر قابل اجرا می باشد.

تصویر اتصال چند مرکز تلفنIppbx

امکان استفاده  از سیستم کنفرانس با خطوط داخلی یا شهری به تعداد نامحدود.

در این قابلیت تعداد نامحدودی خطوط داخلی یا خارجی می توانند با یکدیگر مکالمه به صورت کنفرانس تلفنی داشته باشند.

امکان استفاده از نرم افزار یا گوشی تلفن

برای  سود بردن و استفاده ی مفید از  سیستم  IP Phoneهای فراوان ، با امکانات مختلف که در پیرامون جهان  طراحی و ارائه میگردند که بسیاری از انواع آنها در بازار داخلی قابل تهیه است (البته استفاده کننده با دقت به نیاز و سازگار با بودجه خود میتواند بهترین انتخاب را داشته باشد) مراجعه به نرم افزارهای  SoftPhone  نیز میتواند انتخابی عالی برای کاهش بسیار هزینه و در عین حال بهره مندی از بیشتر امکانات و تواناییهای سیستم باشد. راه اندازی این نرم افزار  روی گوشی های پیشرفته برخی از تلفنهای همراه نظیرiPhone   وهمچنین گوشیهایی با سیستم عامل Android  یا کامپیوترهای لپ تاپ قابلیت بهره برداری از سیستم را دو چندان میکند. با استفاده از امکان حمل که در این وسایل وجود دارد، اگرکه دسترسی به اینترنت نیز امکان پذیر باشد، میتوان آنها را به شبکه داخلی تلفن شرکت متصل کرد(که حتی از مسافتهای بسیار دور به دست می آید) این گونه تلفن همراه یا Laptop  شما میتواند قادر به استفاده در منزلتان به عنوان خط تلفن داخلی خط تلفن داخلی محل کارتان قرار گیرد.

مرکز تلفن IP-PBX     Elastix به نحوه ای ساخته شده که استفاده از گوشیهای متنوع و استاندارد IP-Phone (گوشیهایی که پروتکل SIP را پشتیبانی کنند) در آن امکان پذیر باشد.ضمنا باید دانست  تلفنهای معمولی که در مراکز تلفن  PBX به کار گرفته میشوند نیز با استفاده از رابط مناسب میتوانند در مراکز IP-PBX مورد بهره برداری قرار گیرند.

تصویر استفاده از نرم افزار گوشی تلفن

امکان توزیع مناسب تماس های ورودی بین کاربرها

در این سیستم روش های متعددی برای  پاسخگویی هر چه سریعتر و آسان نمودن برقراری مکالمه بین تماس گیرندگان به داخل شرکت پیش بینی شده است.

ایجاد صف انتظار پیشرفته

وقتی حجم ترافیک تماس در شبکه بالا باشد از قابلیت صف انتظار استفاده می شود تا تماس گیرندگان از مدت زمان باقیمانده تا پاسخگویی اطلاع داشته باشند.        

قابلیت تنظیم آسان انواع پیامهای اعلام

با تنظیم مناسب سیستم، ارتباط تماس گیرنده به منابع اطلاعاتی و شماره های داخلی به سادگی توسط تلفن گویای هوشمندInteractive Voice Response) IVRمیسر میگردد.

نقل و انتقال آسان

اگر محل کار کارمندی از یک اتاق به اتاقی دیگر در همان ساختمان منتقل شود ، فقط کافیست  IP-Phone خود را در محل تازه به کابل شبکه کامپیوتری وصل نماید تا با همان شماره قبلی، دوباره فعال گردد. در حالتی که انتقال یک خط داخلی در سیستمهای سانترال قدیمی فوق العاده پر دردسر و نیازمند به حضور تکنسین سیستم تلفن سانترال است.

فرستادن فکس  به سادگی ارسال e-mail

فکس سرور این سیستم قابلیت دریافت و توزیع و ذخیره فکسهای دریافتی را در Mail box از پیش تعریف شده ای به شکل فایلهایی با فرمت PDF حاضر میکند. با  یکپارچه سازی سیستم فکس با e-mail ، ارسال فکس نیز به راحتی فرستادن e-mailمیباشد.

هدایت و کنترل سیستم مرکز تلفن و فکس سرور و …

به مدیر مجموعه این امکان را میدهد که گزارشات مختلف آماری از تماسهای ورودی و خروجی به مجموعه را با تمام جزئیات مورد نیاز از قبیل شماره تماس گیرنده، مدت مکالمه، زمان مکالمات، تماسهای بی پاسخ، فاکسها، e-mailها و ….  را کنترل و مشاهده نماید.

مانیتورینگ سیستم توسط نرم افزار و بسیار آسان است. در صورت لزوم، مدیر سیستم میتواند حتی از راه دور نظارت کامل بر عملکرد تمام سیستم داشته باشد و در شرایطی که نیاز باشد نسبت به ضبط یا شنود یک یا چند خط داخلی یا شهری به طور هم زمان و بدون احتیاج به نصب تجهیزات اضافی، عمل نماید.

محیط نرم افزاری elastix کاملا web based است و به شکلی طراحی شده تا اعمال تغییرات و تنظیمات سیستم به راحتی ممکن باشد. این محیط امکاناتی را به وجود می آورد که عملیات پشتیبانی و نگهداری سیستم از راه دور ممکن باشد.

 

ضمنا مرکز تلفن  Elastix از یک دستگاه سرور Linux بهره مند است، لذا کنترل کامل این سرور از طریق شبکه اینترنت (حتی از مسافتهای بسیار دور) ممکن میباشد.

تصویر هدایت مرکزتلفن و فکس سرور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

support
بخش پشتیبانی مشتریان
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait
تماس با ما

ورود به گفتگو