تصویر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری 2
نرم افزار مدیریت ارتباط بامشتری (CRM)
۱۳۹۵-۰۳-۲۲
سامانه تماس گیر هوشمند
سامانه تماس گیر هوشمند
۱۳۹۵-۰۳-۲۲

Asterisk (استریسک ) چیست و تاریخچه آن

Asterisk

استریسک

تصویر استریسک Asterisk

در سال ۱۹۹۹ مرد جوانی به نام مارک سپنسر که در حال به پایان رسانیدن رشته ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آبرن بود به یک مفهوم جالب در کسب و کار رسید. سال ۱۹۹۹ نقطه ی اوج در انقلاب .com  بود و هزاران شرکت تجاری در سراسر دنیا به این نکته پی بردند که آن ها می توانند با استفاده از سیستم عامل مجانی لینوکس به جای سیستم عامل های اختصاصی در هزینه های خود صرفه جویی کنند. متاسفانه کمبود پشتیبانی برای سیستم عامل های لینوکس در آن زمان وجود داشت. مارک تصمیم گرفت شرکتی با نام “پشتیبانی سرویس های لینوکس” تاسیس کند تا این خلا را پر کند.

این ایده چند ماه بعد به یک دفتر کوچک با تعدادی از کارشناسان لینوکس تبدیل شد. این کار گسترش پیدا کرد به صورتی که در عرض چند ماه موفق به راه اندازی یک سیستم تلفن در سراسر تیم پشتیبانی شدند. مارک تعدادی فروشنده استخدام کرد و فروش این سیستم را آغاز کرد. او موفق به درآوردن ۵۰٫۰۰۰$ شد و بودجه ی او برای گرفتن پروژه ها آماده شد.

به جای گرفتن یک وام کاری مارک یک تصمیم سرنوشت ساز گرفت و آن نوشتن سیستم تلفن خودش بود. چرا که نه؟ یک سیستم تلفنی فقط یک کامپیوتر در حال اجرای نرم افزار تلفن است. درسته؟. او نمی دانست که این کار تا چه اندازه مشکل است. او پول قرض کرد و یک دهه را صرف پشتبیانی لینوکس کرد . او نمی دانست که چه چیزی را نمی داند. شروع به نوشتن کرد. نوشت، نوشت و نوشت

 مارک پروژه عملی مهندسی خود را در آدتران،  تولید کننده تجهیزات  شبکه و ارتباطات در هانتسویله، به پایان رسانید. او به سختی برای توسعه سیستم ا رتباط های راه دور تلاش کرد. تجربه های ارزشمند او با راه اندازی سیستم استریسک به اثبات رسید. او هسته ی اصلی استریسک را آماده کرد و کد های نوشته شده برای برنامه اش را در اینترنت تحت مجوز  GPL  قرار داد.

در عرض چند ماه ایده  ” سانترال Open source  ” در بر گرفته شد.برخی پروژه های Open Source  دیگر نیز وجود داشتند اما هیچ کدام با اندازه ی استریسک در جامعه ارتباطات جهانی حرفی برای گفتن نداشتند. بعد از راه اندازی سرویس مارک صد ها ( امروزه هزاران ) شرکت تولید کننده شروع به ارائه ویژگی های جدید کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

support
بخش پشتیبانی مشتریان
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait
تماس با ما

ورود به گفتگو